///Nadruki na ciemnych torbach bawełnianych

Nadruki na ciemnych torbach bawełnianych

Jak uzyskać dobrej jakości, kryjący nadruk na ciemnej torbie bawełnianej?
Dwie możliwości: ekonomiczna z pojedynczym przedrukiem oraz wysokiej jakości z podwójnym przedrukiem i dodatkowym suszeniem.

W czym tkwi problem?

Fibrylacja, podnoszące się włókna tkaniny bawełnianej

Włókna bawełny z których utkany jest materiał na torbę bawełnianą posiadają w swojej strukturze odstające od włókna włoski. Różnią się one długością i wielkością. W momencie wykonywania nadruku sitodrukiem włoski podnoszą się “zatapiając” w farbie. Te mniejsze znikają pozostając niewidocznymi, niestety te o większych rozmiarach częściowo pozostają na powierzchni psując efekt wizualny. W przypadku nadruków na jasnych torbach problem jest niewidoczny i nie sprawia problemów. Jednak w przypadku ciemnych odcieni toreb, zwłaszcza granatów i czerni powierzchnia farby nie pokrywa materiału równomiernie, ze spodu przebija kolor tkaniny.

Jak minimalizujemy ten efekt? Wersja ekonomiczna

Najlepsza na rynku, mocno kryjąca biała farba oraz matryca pozwalająca na przenikanie dużej ilości farby (pojedynczy przedruk)

Aby zmniejszyć skalę problemu stosujemy najlepsze na rynku, specjalne, wysoko kryjące białe farby które pozwalają na uzyskanie optycznie “jaśniejszej” bieli. Dodatkowo stosujemy matryce sitodrukowe o dużych oczkach, które transferują większą ilość farby na podłoże. W ten sposób uzyskujemy znacznie lepsze efekty w stosunku do druku zwykłą, tanią farbą.
W przypadku ekonomicznych nadruków z ograniczonym budżetem taki nadruk sprawdza się i dla części Klientów jest zupełnie wystarczający.

Nadruki na ciemnnych torbach bawełnianych

Pojedynczy przedruk białego z dodatkowym utwardzaniem

Jak osiągamy idealne krycie? Najlepsza jakość

Najlepsza na rynku, mocno kryjąca biała farba oraz matryca pozwalająca na przenikanie dużej ilości farby + podwójny przedruk.

W przypadku gdy wymagany jest najlepszy możliwy efekt końcowy, gdy prezentacja marki Klienta nie pozwala na kompromisy wykonujemy podwójny przedruk z dodatkowym suszeniem pomiędzy nadrukami.
Oprócz zastosowania mocno kryjącej farby i siatki o szerokich oczkach dodatkowo wykonujemy pierwszy przedruk, który jest następnie utwardzany w wysokiej temperaturze. W tym momencie wszystkie włókna zostają sklejone i unieruchomione pierwszą warstwą farby. Następnie nakładamy ostateczną warstwę, która wygładza powierzchnię i czyni ją całkowicie kryjąca.

Czarne torby bawełniane z białym nadrukiem

Podwójny przedruk białego z dodatkowym utwardzaniem

* Pokazane efekty są przykładowe: mogą różnić się w zależności od konkretnego projektu nadruku, wykonania konkretnej partii przędzy i odcienia materiału.

Jeżeli chcesz, aby Twoja torba była prawdziwą profesjonalną wizytówką Twojej firmy, na ciemnych torbach, zainwestuj w podwójny przedruk.

2017-04-30T14:42:36+00:00